Prof. Modzelewski: banki narozrabiały i one powinny po sobie posprzątać, ale nie ma tam woli

modzelewski.jpg

„W tym samym zdaniu wszystkie banki mówią, że ostrzegły o ryzyku, a później mówią, że się pomyliły co do ryzyka. To jakiś stan schizofreniczny” – mówił w temacie frankowiczów na antenie Polsat News prof. Witold Modzelewski z Narodowej Rady Rozwoju.

„Lepiej by było, żeby ustawy dla frankowiczów nikt nie musiał uchwalać. To banki narozrabiały i one powinny po sobie posprzątać, ale nie ma tam woli” – powiedział. 

„Od roku słyszę tę samą opowiastkę, że widziały gały co brały. W tym samym zdaniu wszystkie banki mówią, że ostrzegły o ryzyku, a później mówią, że się pomyliły co do ryzyka. To jakiś stan schizofreniczny” – stwierdził profesor. 

Oceniając ustawę dla frankowiczów, powiedział, że „jeśli ktoś szuka łatwych rozwiązań trudnych problemów, to najczęściej schodzi na manowce” i dodał, że „to nie jest łatwy problem z punktu widzenia legislacyjnego”. 

Modzelewski zaznaczył, że „powstaje drugi projekt ustawy, przystosowany do realiów sytuacji, w której jesteśmy”. 

Prowadząca rozmowę pytała profesora, czy rząd i prezydent nie wycofają się z obietnic rozwiązania problemu frankowiczów i kiedy mogłaby zacząć obowiązywać ustawa. Modzelewski zaznaczył, że „nie ma jednego rozwiązania tej sytuacji, zwłaszcza że trzeba pozostawić inicjatywę samym zainteresowanym, bo nic się deus ex machina nie wydarzy”. 

Dodał, że to co wypracowano, jest teraz w rękach Kancelarii Prezydenta i jest „do wykorzystania”. „Sądzę, że będzie zrealizowane” – powiedział prof. Modzelewski. 

źródło:: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/modzelewski-to-banki-narozrabialy,17491721686#ixzz4Eh9R7Wde

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj