Ruszyła akcja „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km”

droga-270x180.jpg

„Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” – to hasło rozpoczynającego się dziś XVII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej okazji Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska jak co roku zainicjowała akcję „św. Krzysztof 2016”, gdzie każdy 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy zostanie przeznaczony na środki transportu dla misjonarzy.

W Roku Miłosierdzia jest to także dobry uczynek wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach za pomocą pojazdów.

Inicjatywa ma uświadomić, że wszyscy powinniśmy nieść Chrystusa innym, tak jak św. Krzysztof – powiedział ks. bp Jerzy Mazur – Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Duchowny dodał, że jest to wsparcie dla misjonarzy i misjonarek.

– Ten jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr sprawia, że każdego roku możemy sfinansować ambulanse do ośrodków zdrowia, rowery czy motorowery dla katechistów, a w tym roku także wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych. Akcja „Święty Krzysztof” ma na celu promowanie bezpiecznej jazdy, zachęcanie do modlitwy na rozpoczęcie i zakończenie każdej podróży – wyjaśnił ks. bp Jerzy Mazur.

Tegoroczne obchody Tygodnia św. Krzysztofa przypadają w Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Tydzień św. Krzysztofa potrwa do 25 lipca.
fot. flickr.com
źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/ruszyla-akcja-sw-krzysztof-1-gr-1-km/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj