Wrocław: Koniec remontu w klinice hematologii przy ul. Pasteura

pastera.jpg

W najbliższych dniach zakończy się remont w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu. Trwające 5 lat prace, kosztowały 3 miliony złotych. Pacjenci będą mogli korzystać z gruntowanie odnowionych, unowocześnionych pomieszczeń

 

Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku mieści się w zabytkowym kompleksie przy ul. Pasteura 4.

– Prace trwały od 2011 roku. Prowadziliśmy je etapami, by minimalizować utrudnienia czekające pacjentów. Trzeba pamiętać, że cała klinika, ale w szczególności świeżo wyremontowany pododdział przeszczepowy, to jedne z najbardziej wymagających. Przebywający tam pacjenci wymagają wyjątkowego reżimu sanitarnego i podwyższonego standardu – wyjaśnia Piotr Nowicki dyr. Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 i dodaje, że w przyszłym roku planowane są remonty w kolejnych klinikach.

Według danych Poltransplantu, Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku jest trzecim ośrodkiem w kraju pod względem przeszczepów autologicznych (czyli pochodzących od samego chorego) i piątym biorąc pod uwagę przeszczepy allogeniczne (pochodzące od innego człowieka) od niespokrewnionych dawców. Liczba wykonanych przeszczepów w klinice rośnie: w 2010 roku wykonano ich 43, w 2015 – 112.

źródło: SPSK1/wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj