Facebook usunął konta Ruchu Narodowego i Roberta Winnickiego

fb.png

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki poinformował na Twitterze, że Facebook usunął fanpage organizacji, jak i jego własne. Portal nie podał żadnego wyjaśnienia tej decyzji. “Będziemy się odwoływać i interweniować, bo społecznościówki, wobec marginalizowania w gł.nurcie mediów, to nasza podstawa komunikacyjna” – napisał Winnicki.

Facebook znany jest użytkownikom sieci z tego, że często cenzuruje różnego rodzaju treści. Coraz częściej zdarza się jednak, że mają one wydźwięk prawicowy.

Internauci od dawna oskarżają Facebooka o promowanie liberalno-lewicowych treści, a ograniczenie tych konserwatywnych. Tym razem Facebook usunął konto Ruchu Narodowego oraz Roberta Winnickiego, które miały kolejno 165 i 46 tysięcy “polubień”. Prezes RN zapowiedział jednak walkę o odzyskanie obu kont.

W czerwcu byli pracownicy Facebooka twierdzili, że serwis Marka Zuckenberga manipuluje sekcją trendów w celu wyeliminowania z niej prawicowych tematów. Według nich pracownicy serwisu należącego do Zuckenberga sztucznie załączają do trendowych modułów wybrane historie, niezależnie od poziomu ich rzeczywistej popularności oraz wartości wygenerowanych przez algorytm.

źeódło: http://telewizjarepublika.pl/facebook-usunal-konta-ruchu-narodowego-i-roberta-winnickiego,35862.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ