Panthers Wrocław mistrzem Polski!

Prawdziwy pogrom w XI Superfinale Topligi futbolu amerykańskiego. Wrocławskie Pantery ograły Seahawks Gdynia 56:13 i sięgnęły po złoty medal mistrzostw Polski. Zwycięstwo przez ani jedną chwilę nie było zagrożone.

Do trzech razy sztuka – to oklepane powiedzenie ponownie znalazło zastosowanie, tym razem przy okazji rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Białymstoku wielkim finale futbolowych rozgrywek. W dwóch poprzednich latach Panthers musieli przełknąć gorycz porażki w tym najważniejszym, decydującym o mistrzostwie meczu. Szczególnie bolała porażka rok temu, gdy w sezonie zasadniczym wrocławianie okazali się dwukrotnie lepsi od Jastrzębi z Gdyni, a w Superfinale rozgrywanym na dodatek w stolicy Dolnego Śląska schodzili z płyty boiska pokonani.

W sobotni wieczór do walki o miano najlepszej drużyny w Polsce po raz trzeci stanęli Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Taki skład nie może dziwić, ponieważ obie ekipy były zdecydowanymi faworytami rozgrywek. Rundę zasadniczą zakończyły z bilansem 7-1, a te jedyne porażki, które poniosły, były skutkiem ich bezpośrednich starć – we Wrocławiu wygrali Gdynianie, w rewanżu z tarczą znad morza wyjeżdżały Pantery. W półfinałach oba zespoły okazały się lepsze od Warsaw Eagles i Lowlanders Białystok. Mistrzostwo znów stało się wewnętrzną sprawą dwóch największych w Polsce futbolowych potęg.

 

Tekst: Tomasz Korek

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj