Turcja. Rzeczywisty Zamach stanu – czy też całkowicie sterowany lub wywołany przez Prezydenta Erdogana ?

Komentarz 2..jpg

Turcja. Rzeczywisty Zamach stanu – czy też całkowicie sterowany lub wywołany przez Prezydenta Erdogana ?

WOJSKOWY ZAMACH STANU w 70 – milionowej TURCJI. Wielokrotnie wykluczające się i prześcigające się jedna z drugą  napływające informacje tworzą informacyjny chaos. Nad stolicą latają helikoptery i myśliwce, a po ulicach poruszają się czołgi i wozy opancerzone. Prezydent i Premier na wolności namawiają społeczeństwo do oporu. Telewizja turecka ogłosiła STAN WOJENNY !!! Blokada lotnisk oraz telewizji publicznej. Czy Europie realnie zagraża wojna ? Takie komunikaty słyszymy w wielu telewizjach świata. Ale też z zapartym tchem oglądamy obrazki oraz filmy przesyłane poprzez różne kanały telewizyjne, z których wyłania się wielki chaos i bałagan informacyjny.

Ale jednak przekaz wizyjny, filmy  zdjęcia  przesyłane w ciągu tych pierwszych 60 minut nie kłamią i zaczyna wyłaniać się z tych filmów obiektywna rzeczywistość .
Pytania, pytania, pytania i dziesiątki analiz krąży po głowie.
Przedstawiam mój komentarz i analizę sytuacji na gorąco przy bardzo małej ilości danych :

Czy przewagę mają i władzę przejmą islamiści lub  zwolennicy Moskwy i Prezydenta Syrii Baszszara al-Asada, czy ktoś inny ? Zbuntowała się Druga armia po USA w NATO ! Sytuacja zaczyna być bardzo zła i nieprzewidywalna. NATO z armią turecką, drugą pod względem wielkości po USA w Europie,  miało Nas obronić jakby co. Skoro mamy teraz bunt w  armii tureckiej – to  przyszłościowo  może taka sytuacja doprowadzić  do rozłamu w NATO, a może i jego rozbicia.

Gdyby tak teraz np. Rosja weszła i zaatakowała Nas i inne kraje  – nikt by już Nam nie pomógł. A jak jeszcze w przyszłości ruszyłaby do wojny przeciwko Europie Islamska Turcja z okrzykiem „allah akbar „ przy tajnym porozumieniu z Rosją Putina – to wynik takich działań byłby tragiczny…

Jeśli władzę w Turcji przejmą Islamiści tworząc  rząd, który potajemnie nawiąże lub nie – sojusz z ISIS – to zacznie się  bardzo bać tej nowej sytuacji także Izrael – bo dotychczasowy ugłaskany  sojusznik Turcja może zamienić się we wroga – co skutkować będzie frontalnym atakiem z wielu stron na Izrael, który może być zmuszony do użycia w swojej obronie posiadanych przez siebie bomb i ładunków jądrowych..

A wielu mądrych ludzi w Polsce już wcześniej mówiło i mówi  nadal, że trzeba  mieć w zapasie polską bombę (a, przynajmniej kilkanaście tych słynnych  walizkowych ) i neutronową ? Przypomnę, że trwały między Polską, a USA rozmowy o przeniesieniu na teren Polski znacznych ilości ładunków  jądrowech z nośnikami z różnych Państw NATO takich jak np. Niemcy czy właśnie Turcja dziś posiadająca tych ładunków znaczną ilość. Niestety Polska tego porozumienia w ramach specjalnego NATO-wskiego programu nie podpisała, jak inne kraje.  Program ten działający do dziś to program tzw. Współdzielenia Broni Jądrowej o nazwie „NUCLEAR  SHARING” . Miejmy jednak nadzieję i ja mam taką nadzieję że wszystko skończy się dobrze, to znaczy powrotem do dawnego status quo czyli dalszego panowania na dotychczasowych starych zasadach -reżymu Prezydenta Erdogana (wybranego w demokratycznych wyborach) lubiącego uważać się za nowego Sułtana. A może wygrają spiskowcy, albo jeszcze inni być może lepsi ? Na ten moment nie mam 100 – procentowej pewności jak będzie..

A być może – do czego najbardziej przychylam się w  mojej analizie opartej tylko na posiadanej małej ilości informacji oraz w oparciu o swoja wiedzę i analityczne myślenie –  patrząc tylko na obrazki pojawiające  się w telewizji to widzimy wyraźnie, że ten cały zamach jest wielką dziecinadą, prowizorką, partaniną oraz działaniem  o zerowych oznakach  profesjonalizmu – co skłania mnie do sprecyzowania w moim mniemaniu i przedstawienia poważnej teorii i wniosków, że ta cała dzisiejsza sytuacja jest cynicznym i przebiegłym  spiskiem  i prowokacją jeśli nie zorganizowaną i sterowaną przez samego Prezydenta Erdogana ,  przynajmniej na początek pod jego pełną kontrolą, by następnie całkowicie przejąć spisek, pucz i  pokierować nim do jego całkowitej likwidacji .  W telewizji widzimy zamachowców cofających się , a potem uciekających, a nie atakujących i likwidujących z całą ostrością i brutalnością  wszelki opór z czego zawsze tureckie siły zbrojne  w takich akcjach były znane.

Prezydent Erdogan znany ze swojej przebiegłości, sprytu i wysokiej inteligencji przeprowadził, a przynajmniej sterował tym całym przedsięwzięciem  pod tytułem „Zamach Stanu , Pucz”  – moim zdaniem w dwóch celach :

Cel 1 – Prezydent organizuje spisek przeciwko sobie samemu lub posiada nad spiskiem pełną kontrolę –  celem ostatecznego ujawnienia, wyłapania i dosłownego zlikwidowania  do końca resztek działającej cywilnej opozycji wewnętrznej i zewnętrznej, ale szczególnie tej tkwiącej w armii głównie wśród generalicji i kadry oficerskiej.

Cel 2 – Pokazanie Europie Zachodniej, Izraelowi, USA i Światu, że jeśli ten Świat nie chce się teraz i w przyszłości bać oraz chce mieć spokój i poparcie Turcji – to politycy tego świata muszą liczyć się bardziej niż dotychczas z nim Prezydentem Erdoganem i jego Turcją. I w związku z tym w każdym temacie negocjacyjnym z Europą i Światem Erdogan znacznie podniesie swą cenę i warunki wręcz do granic wytrzymałości uzyskując poklask wśród swojego narodu. Europa Zachodnia i USA ( dziś w nocy i przez następne miesiące ) jest nie na żarty spanikowana i ze strachu robi w przysłowiowe „gacie” . Dlatego też będzie się godzić jeśli nie na wszystko, to na bardzo wiele – realizując różne żądania i zachcianki Prezydenta Erdogana przymykając oczy na jego nie demokratyczne poczynania w imię własnego spokoju poświęcając dla tego spokoju i w jej mniemaniu pokoju  wiele wartości oraz zasad.

Pamiętajmy, że Erdogan jest żarliwym muzułmaninem i zwolennikiem  Islamu, którego ważne elementy chciał już dawno wprowadzić do konstytucji tureckiej w stylu pełzającej stale islamizacji – czemu sprzeciwiało się w swej znakomitej większości wojsko wraz z generalicją i korpusem oficerskim będące za całkowitą laicyzacją Turcji.

Pamiętajmy także , że wcześniej, kilka  lat temu Erdogan jeszcze jako Premier zrobił w wojsku bezlitosną, wielką czystkę aresztując, likwidując dosłownie w wielkiej liczbie kadrę oficerską i dowódczą wraz ze znaczną liczbą generalicji.

Dziś jeśli mój scenariusz by się spełnił – ( bo do tej chwili w piątek 15.07.16 roku późnym wieczorem nic nie wiemy ) – oby nie, to Prezydent Erdogan po krwawej likwidacji spisku i spiskowców – uzyskałby taką siłę by zislamizować Turcję poprzez np. ogłoszenie nowych wyborów, aby następnie w sposób demokratyczny po wygranych wyborach wprowadzić do Konstytucji takie zmiany by nowopowstała konstytucja zmieniła Turcję w Państwo Islamskie – za czym wydaje się być w swej znacznej większości społeczeństwo tureckie, które może następnie zaaprobować  wprowadzenie  Dżihadu oraz Szariatu.

Oby ten mój scenariusz nigdy się nie uprawdopodobnił, ani żeby teoretycznie rysujące się coraz bardziej zagrożenie wybuchem wojny na dużą skalę nie urzeczywistniło się i obyśmy nie musieli jutro, za miesiąc, w nie odległym czasie wychodzić po chleb, mąkę, cukier oraz wodę i oczywiście benzynę w ilościach ponadnormatywnych czyli na zapas, aby przeżyć i tym samym przetrwać jako jednostka i jako NARÓD. Polski Naród.

Historia dzieje się na naszych oczach.  Byleby  Nas tylko wszystkich nie dopadła i nie zniszczyła.

Mój komentarz na bieżąco :

Piątek – 15 lipiec 2016 r. Godz. 23.05.

Pozdrawiam serdecznie.

Mgr sztuki Waldemar Krowiński  „WALDI”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj