23 lipca: Remont mostów Uniwersyteckich

most-uniwersytecki-remon-m.jpg

W sobotę, 23 lipca, ma rozpocząć się remont mostów Uniwersyteckich. Wykonawcy mają naprawić jezdnię, torowisko, wymienić płytę pomostową, zająć się dylatacją oraz wymianą rozjazdów tramwajowych od ul. Drobnera. Utrudnienia czekają kierowców – przejazd możliwy będzie tylko do ul. Grodzkiej oraz użytkowników komunikacji miejskiej, tramwaje 6 i 7 zmienia swoje trasy. 

 

W związku z zaplanowanym remontem torowiska tramwajowego na mostach (wraz z rozjazdem od strony ulicy Drobnera), słupów trakcyjnych, jezdni, międzymościa i dylatacji przejazd mostami będzie możliwy wyłącznie w jednym kierunku – do ulicy Grodzkiej. Jezdnia wschodnia wraz z torowiskiem będzie zajęta pod plac budowy. 
Objazd dla drugiego kierunku został wyznaczony ulicami: Grodzką, mostami Pomorskimi, Pomorską, Dubois do Drobnera.

Prace remontowe na mostach i przy rozjeździe torowym na skrzyżowaniu Drobnera/Dubois potrwają do końca września.

Generalnym wykonawcą robót jest konsorcjum firm Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia oraz Taumer z Krakowa. Koszt inwestycji to ok. 4,7 mln. zł.

Tramwaje objazdem

Swoje trasy zmienią tramwaje linii 6, 7 oraz autobusy nocne 247.
 

  • Tramwaje linii 6 w kierunku pętli „Krzyki”  pojadą objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie i Halę Targową do ulicy Grodzkiej, a w kierunku przeciwnym od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, Halę Targową i mosty Młyńskie do placu Bema.
  • Tramwaje linii 7 w w obu kierunkach będą kursowała przez most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Drobnera i Chrobrego.
  • Kursy linii nocnej 247 zostaną skierowane w obu kierunkach od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, Pomorską i most Pomorskie do ulicy Nowy Świat. Przystanek dla linii nocnej 247 na ulicy Drobnera, pomiędzy ulicą Dubois, a ulicą Cybulskiego (na wysokości Baru „Mewa”), zostanie przeniesiony na ulicę Dubois za skrzyżowaniem z ulicę Drobnera (przystanek dla linii C, 128, 144 i 250).

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj