Rada Ministrów oceni dziś prezydencki projekt ws. wieku emerytalnego

kasa.jpg

Resort finansów proponował powiązanie wieku ze stażem pracy – 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn. Obniżenie wieku emerytalnego wpisuje się w realizowanie obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie – wcześniejszą decyzją rządu PO-PSL – wiek przejścia na emeryturę jest stopniowo podwyższany do 67 lat, niezależnie od płci.

Rzecznik rządu Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek wskazał, że Komitet Stały Rady Ministrów zarekomendował rządowi wydanie pozytywnej opinii do prezydenckiego projektu.

– Rada Ministrów na swoim posiedzeniu zajmie się stanowiskiem rządu ws. ustawy przygotowanej przez prezydenta ws. obniżenia wieku emerytalnego. Rekomendacja komitetu stałego, który przygotował projekt takiego stanowiska, jest pozytywna. Jest taka sugestia ze strony komitetu stałego, żeby Rada Ministrów przychyliła się do tego projektu ustawy, który został przygotowany przez pana prezydenta Andrzeja Dudę. Z tego projektu wynika jednoznacznie, że po przyjęciu tej ustawy przez parlament, zostałby przywrócony taki wiek emerytalny, jaki obowiązywał poprzednio, zanim została przeprowadzona ta niekorzystna reforma emerytalna przez poprzedni rząd PO i PSL, w ubiegłych latach – podkreślił Rafał Bochenek.

Podczas dzisiejszego posiedzenia rządu, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak ma także przedstawić informację na temat przygotowań do wizyty Ojca św. Franciszka oraz ŚDM. Ponadto ministrowie mają też rozpatrzyć projektowane zmiany w tzw. ustawie hazardowej.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/rada-ministrow-oceni-dzis-prezydencki-projekt-ws-wieku-emerytalnego/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj