Schetyna: „Budujemy PO przez nowe przywództwo”

schetyna4.png

Grzegorz Schetyna za wszelką cenę próbuje zerwać z przeszłością Platformy Obywatelskiej i odżegnuje się od poprzedników. Nawet jeśli brzmi to groteskowo, a tak wyszło dzisiaj podczas wywiadu dla radiowej Trójki. „Budujemy PO w nowy sposób, przez nowe przywództwo” – stwierdził obecny szef PO. Ten sam, który działa w partii od lat, a w zarządzie tacy debiutanci jak: Kopacz, Grupiński, Halicki…

Pomiędzy Schetyną a Donaldem Tuskiem trudno doszukać się nawet „szorstkiej przyjaźni”. Obaj politycy rywalizowali bardzo mocno. Także następczyni Tuska, czyli Ewa Kopacz, nie należała do otoczenia polityka z Wrocławia. Zresztą Schetyna, po objęciu rządów w Platformie, zaczął robić porządki, które niektórzy nazywają „czystkami”. Na celowniku znalazł się także Michał Kamiński, przyboczny Ewy Kopacz.

Później „doradca” Ewy Kopacz wrócił do łask, ale sytuacji to raczej nie uspokoiło.

Pojawiła się również niepokojąca dla Schetyny zapowiedź – Tusk zamierza wrócić do Polski i zaangażować się ponownie w rodzimą politykę. Szef PO natychmiast zareagował.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pinior nie chce oddać 5 tys. euro? Ale broni demokracji z KOD

Z kolei dzisiaj rano Schetyna pojawił się w studio radiowej Trójki. Króciutki fragment wywiadu jaskrawo pokazuje, że lider PO próbuje zerwać z poprzednikami, choć robi to w sposób zabawny.

Najpierw przyznał, że w Tuskiem nawet nie rozmawiał o jego kandydowaniu na prezydenta: „Czy rozmawiałem o tym pomyśle z Donaldem Tuskiem? Ostatnio nie”

Ale później było jeszcze ciekawiej.

 

„Budujemy PO w nowy sposób, przez nowe przywództwo, to proces po przegranych wyborach, z którym musimy się zmierzyć” – stwierdził Grzegorz Schetyna pełniący od lat w Platformie i rządach koalicyjnych bardzo ważne funkcje.

Warto też pamiętać, że jego pierwszą zastępczynią jest Ewa Kopacz, a w zarządzie jeszcze znaleźli się po ostatnich wyborach: Rafał Grupiński, Andrzej Halicki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bogdan Borusewicz, czy Włodzimierz Karpiński.

Same „nowe” twarze…

Źródło: http://niezalezna.pl/83494-schetyna-jednak-dowcipny-facet-budujemy-po-przez-nowe-przywodztwo-i-kopacz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj