Sondaż: 52 proc. obywateli za tym, żeby Polska wsparła koalicję walczącą z Państwem Islamskim

isis.jpg
 

52 proc. badanych Polaków uważa, że nasz kraj powinien zaangażować się w walkę z tzw. Państwem Islamskim, ale nie brać przy tym bezpośredniego udziału w działaniach zbrojnych, wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.

 

 

Z badania wynika, że 52 proc. przebadanych Polaków uważa, że nasz kraj powinien wspomóc koalicję walczącą z tzw. Państwem Islamskim, przy czym, ich zdaniem, Polska nie powinna angażować się w działania zbrojne przeciw dżihadystom. Przeciwnych walce zbrojnej jest 42 proc. obywateli. 79 proc. badanych Polaków uważa, że udział Polski w działaniach przeciw tzw. Państwu Islamskiemu, może doprowadzić do ataków terrorystycznych w naszym kraju.

Koalicja przeciw tzw. Państwu Islamskiemu

Niedawno dzihadyści wezwali swoich bojowników do „atakowania celów w państwach koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim”. 

Międzynarodowa interwencja przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu została autoryzowana 7 sierpnia 2014 przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę i jest operacją lotniczą na terytorium Iraku, Syrii, Libii i Nigerii, wymierzoną przeciw dżihadystom, dopuszczających się masakr na ludności cywilnej, mieszkającej na terytorium działań militarnych. Koalicja liczy obecnie ponad 60 państw.

źródło: Telewizja Republika

fot:youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj