Były działacz Platformy Obywatelskiej został oskarżony o pedofilię

policja.jpg

Prokuratura przedstawiła 27-letniemu Rafał P. akt oskarżenia. Zarzuty są poważne. Były katecheta oraz działacz Platformy Obywatelskiej został oskarżony o pedofilię.

Jak informuje „Fakt” akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie wpłynął już do sądu. Rafał P. został oskarżony o trzy przestępstwa: nawiązanie kontaktu z małoletnim z zamiarem spotkania się z nim, wykorzystując jego niewiedzę, brak świadomości lub grożąc mu; obcowania płciowego z małoletnim lub zmuszenia go do poddania się takim czynnościom oraz doprowadzenia drugiej osoby do poddania się innej czynności seksualnej.

27-latek uczył religii w jednej z poznańskich szkół. Był również działaczem gnieźnieńskiej młodzieżówki Platformy Obywatelskiej w swoim rodzinnym mieście.

Mężczyznę udało się aresztować dzięki czujności babci jednej z ofiar. Zorientowała się ona, że wnuczek utrzymuje kontakty z dużo starszym mężczyzną i zawiadomiła policję.
 

 

– Pokrzywdzone są dwie osoby, w tym jedna nieletnia. Rafał P. przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i poprosił o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy. Miałby zostać ukarany 3 latami więzienia, zakazem wykonywania zawodu albo działalności związanych z edukacją i wychowaniem małoletnich, opieką nad małoletnimi na 5 lat oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi przez 5 lat – informuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

źródło: http://niezalezna.pl/83552-byly-dzialacz-po-z-pedofilskimi-zarzutami#.V48bLIr0TmA.facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj