Prokuratura zajmie się sprawą kredytów frankowych

frank.jpg

Prokuratura Generalna zajmie się kwestią dotyczącą kredytów frankowych. Jest to reakcja na senacki projekt uchwały ws. kredytów w szwajcarskiej walucie. Senatorowie jakiś czas temu zwrócili się do władz o podjęcie działań w celu wyeliminowania tzw. umów frankowych. O sprawie napisał portal „wpolityce.pl”.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zdecydował o wszczęciu postepowania przygotowawczego. Śledczy mają zbadać, czy w związku z udzielaniem przez banki kredytów indeksowanych w walucie obcej nie doszło do popełnienia przestępstwa.

Senator Grzegorz Bierecki, przewodniczący Senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, nie ukrywa zadowolenia z faktu, że choć uchwała ws. kredytów frankowych nie została jeszcze podjęta przez Izbę, to organy  państwa zdecydowały się zająć sprawą. Zauważa, że wcześniej państwo było bezczynne.

– Ludzie, którzy powinni być otoczeni opieką organów państwa polskiego, nie korzystali z tej opieki – wręcz przeciwnie, wielokrotnie instytucje państwowe poprzedniej koalicji występowały przeciwko słusznym żądaniom ludzi, którzy wpadli w pułapkę tzw. kredytu frankowego. Dobrze, że zmienia się nastawienie władz, dobrze że państwo zaczyna działać w tej kwestii, która dotyczy przecież około pół miliona obywateli – mówi Grzegorz Bierecki.

Pod uchwałą – wzywającą Komisję Nadzoru Finansowego, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Prokuratora Generalnego do wyeliminowania umów kredytowych w obcej walucie – podpisało się 32 senatorów.

Jak powiedział senator Grzegorz Bierecki, do końca miesiąca do parlamentu ma wpłynąć prezydencki projekt pomagający osobom, które wzięły kredyty w szwajcarskiej walucie, a które nie są w stanie spłacić zadłużenia.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/prokuratura-zajmie-sie-sprawa-kredytow-frankowych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj