ŚDM: rodzina królewska Luksemburga we Wrocławiu

rodzina krolewska.jpg

Ich Królewskie Wysokości Dziedziczny Wielki Książę Luksemburga Wilhelm wraz z małżonką, Wielką Księżną Stefanią, będą gościć we Wrocławiu. Prywatna wizyta związana jest z rozpoczynającymi się 20 lipca Dniami w Diecezjach, które poprzedzą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

O pobycie na Dolnym Śląsku następcy tronu Luksemburga Dziedzicznego Wielkiego Księcia Luksemburga Wilhelma wraz z małżonką, Wielką Księżną Stefanią, informuje Konsulat Honorowy Luksemburga we Wrocławiu. Wizyta związana jest m.in. z przyjazdem do Wrocławia ponad 250 młodych ludzi z Luksemburga. Będą oni wraz ze swoim arcybiskupem Jean-Claudem Hollerichem uczestniczyć w Dniach w Diecezjach (20-25 lipca), a następnie udadzą się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Pielgrzymi z Luksemburga będą gościć m.in. w parafiach, w tym na Różance i Zalesiu.

Wizyta przedstawicieli rodziny królewskiej ma związek z uczczeniem pamięci poległych na Dolnym Śląsku obywateli Wielkiego Księstwa.

– W ostatnim czasie, staraniem konsulatu, doszło do identyfikacji zapomnianych dotąd miejsc kaźni Luksemburczyków z okresu II wojny światowej, m.in. w filiach obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, w tym przy zaporze w Leśnej koło Lwówka Śląskiego – mówi Krzysztof Bramorski, konsul honorowy Luksemburga.

W sobotę, 23 lipca, Luksemburczycy odwiedzą Lubiąż, gdzie w latach II wojny światowej w nazistowskim obozie pracy przebywali obywatele Wielkiego Księstwa.

foto:  Konsulat Honorowy Luksemburga we Wrocławiu

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj