Wrocław: Rady Osiedli zgłosiły swoje propozycje inwestycyjne

wrocław z logo.jpg

Drogi, chodniki, oświetlenie, parkingi i place zabaw – to najczęstsze propozycje nowych inwestycji zgłoszonych przez wrocławskie samorządy osiedlowe. Jednak nie wszystkie osiedla zgłosiły zadania inwestycyjne – z 47 rad swoje propozycje przedstawiło 36 samorządów.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przyjęło od wrocławskich rad osiedli 106 propozycji w ramach Karty Zadań Inwestycyjnych. Przedstawiciele 36 z 47 działających w mieście osiedlowych samorządów przedstawili propozycje nowych inwestycji. Samorządy mogły zgłosić po trzy propozycje. Najwięcej projektów (52) dotyczyło dróg, oświetlenia i chodników, w dalszej kolejności były nowe parkingi, place zabaw i skwery. Teraz weryfikacją projektów pod kątem kosztów i możliwości realizacji zajmą się miejscy urzędnicy.

– O tym, które zadanie i na jakim osiedlu będzie wykonane w roku budżetowym 2017, przekonamy się ostatecznie po przyjęciu przez Radę Miejską Wrocławia uchwały budżetowej. Będzie to zapewne w grudniu – mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej w UM Wrocławia.

Radny Michał Piechel uważa, że Ratusz powinien w większym stopniu realizować zgłaszane pomysły, ponieważ Rady  są dobrze zorientowane w potrzebach mieszkańców.  Niestety w wielu przypadkach władze miasta nie chcą słuchać lokalnych działaczy:

 według mnie Rady Osiedli powinny posiadać więcej kompletacji i mieć realny wpływ na sposób wydawania środków budżetowych

źródło:wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj