Nowy sondaż: sprawdź wyniki

sejm robert.jpg

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 33 proc. Polaków, zaś na ugrupowanie Grzegorza Schetyny 19 proc. Spadek poparcia zanotowała .Nowoczesna, na którą głos oddałoby 18 proc. obywateli.

Sondaż przeprowadzono na zlecenie „Faktów” TVN przez Millward Brown.

Na PiS zagłosowałoby 33 proc. Polaków, jednak to mniej o 3 punkty procentowe, w porównaniu z ostatnim sondażem. Zyskała partia Grzegorza Schetyny. Głos na PO oddałoby 19 proc. Polaków, a to o 5 proc. więcej niż w ostatnim badaniu. Tym samym Platforma wyprzedza .Nowoczesną, która straciła 3 punkty proc. i teraz cieszy się 18 proc. poparciem.

Poza parlamentem znalazłyby się: Sojusz Lewicy Demokratycznej – 4 proc. poparcia, czyli bez zmian w stosunku do ostatniego badania, Partia „Razem” –- 4 proc. i wzrost o 1 punkt proc, partia KORWiN – 3 procent, która zalicza spadek o 2 punkty proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 2 proc. obywateli (spadek o 2 punkty procentowe).

Sondaż zrealizowany został na zlecenie „Faktów” TVN przez Millward Brown, 21 lipca 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1002 pełnoletnich osób.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/pis-na-czele-po-przed-nowoczesna-sondaz,35982.html#.V5El4VK629I.facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj