Rozłam w PO stał się faktem. Kopacz, Niesiołowski i inni piszą list do Schetyny

Kopacz 5.jpg

To już chyba koniec Platformy w takim kształcie jaką znamy. Już ponad 20 polityków PO podpisało się pod listem protestacyjnym do Zarządu partii – dowiedział się portal 300polityka.pl. Apelują w nim aby cofnięto decyzji o wyrzuceniu 3 posłów. List podpisała m.in. była premier Ewa Kopacz i Stefan Niesiołowski. 

Poza Niesiołowskim, i Kopacz wśród protestujących są Marian Zembala, Henryka Krzywonos, Marek Biernacki – wynika z nieoficjalnych informacji portalu. 

Wczoraj Zarząd PO wyrzucił z partii trzech posłów. To Stanisław Huskowski, Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz. Powód? “Chodzi o za szkodzenie wizerunkowi partii”.
 
Rzecznik PO powiedział, że decyzja o wykluczeniu zapadła „niemal jednomyślnie”. – 20 osób głosowało za wykluczeniem tych osób, dwie lub trzy osoby w dwóch głosowaniach głosowały odmiennie – powiedział Grabiec.

Dzisiaj rano Sławomir Neumann tłumaczył decyzję, nie kryjąc pretensji do niedawnych kolegów. – W PO nie ma miejsca dla tych, którzy mają własny, odrębny projekt polityczny – zagrzmiał Neumann.

Stefan Niesiołowski z kolei zaatakował Grzegorza Schetynę. “Decyzja fatalna, bardzo zła” – ocenił Niesiołowski wyrzucenie trójki posłów z Platformy Obywatelskiej

źródo: http://niezalezna.pl/83620-rozlam-w-po-stal-sie-faktem-kopacz-niesiolowski-i-inni-pisza-list-do-schetyny

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ