Wrocław: MŁODZI Z LUXEMBURGA NA ŚDM

mlo2.jpg

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się od przyjazdu pielgrzymów do diecezji w całej Polsce. Do Wrocławia od 20 lipca przybędzie około 15 tysięcy młodych ludzi z ponad 35 krajów świata. Na zdjęciach jedna z grup młodzieży z Luxemburga goszcząca w parafii św. Doroty we Wrocławiu.

Pierwszego dnia są oni przyjmowani przez poszczególne parafie i kwaterowani w rodzinach. Odbywają się też powitalne msze św. i poczęstunki.

Na kolejne dni pobytu przewidziano:

21 lipca 2016, czwartek – Dzień zwiedzania miasta. Msza święta, katecheza, zwiedzanie miasta, „MERCY FEST” – imprezy masowe we Wrocławiu (planowane miejsca: pl. Wolności-NFM, „Teki”(ul. Wittiga), Popowice (ul. Rysia), Karłowice (skwer, ul. Kasprowicza), Park Południowy (pomnik Chopina)), dla chętnych udział w pokazie fontanny multimedialnej (każdego dnia o 22.00)

22 lipca 2016, piątek – Dzień Miłosierdzia. Msza święta, katecheza, Dzieła Miłosierdzia zaplanowane przez Parafie, „MERCY FEST”, nabożeństwo adoracji krzyża w parafiach (możliwość Sakramentu Pojednania). Wieczorem, z udziałem parafian, nabożeństwo Adoracji Krzyża w intencji młodzieży i pokoju na świecie oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

23 lipca 2016, sobota – Dzień spotkania grup z terenu całej Archidiecezji Wrocławskiej. Przejście przez „Bramę Miłosierdzia” w Katedrze Wrocławskiej i wydarzenia duchowe na Ostrowie Tumskim (planowanych jest 15 wydarzeń duchowych w kościołach i budynkach na Ostrowie Tumskim oraz na wolnym powietrzu), spotkanie z Arcybiskupem Wrocławskim i modlitwa Anioł Pański (Ostrów Tumski) – scena przed katedrą, Msza Święta w grupach językowych w wyznaczonych kościołach. Festiwal „Singing Europe” na Stadionie Miejskim z udziałem uczestników Dni w Diecezjach w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Na wszystkie sobotnie wydarzenia na Ostrowie Tumskim i Stadionie Miejskim zaproszeni są goście oraz młodzież i rodziny naszych parafii. Miejsca na Stadionie Miejskim będą biletowane i nastąpi konieczność zgłoszenia ilości osób z parafii, które wezmą w nim udział oraz wcześniejszego pobrania biletów.

24 lipca 2016, niedziela – Dzień w Parafiach (podobny scenariusz we Wrocławiu i poza). Msza święta w parafii razem z rodzinami (według planu parafialnego), „MERCY FEST” (te same miejsca co w czwartek i piątek).

25 lipca 2016, poniedziałek – Dzień posłania do Krakowa. Pożegnanie gości w parafiach, przejazd grup do Trzebnicy, procesja z relikwiami św. Jadwigi i uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abp. J. Kupnego z posłaniem do Krakowa (Trzebnica, plac pielgrzymkowy), wyjazd grup do Krakowa.

autor: Janusz Wolniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj