Mamy video z Monachium!

flagge-deutschland.gif

Świadkowie donoszą o strzałach w centrum handlowym Olympia w Monachium. Na miejscu trwa akcja policji. Na razie wiadomo o jednej ofierze śmiertelnej i przynajmniej 10 rannych. Nowa informacja: według komunikatu monachijskiej policji było 3 napastników. Policja przyznaje też: to atak terrorystyczny.

Chodzi o centrum handlowe Olympia w okręgu administracyjnym Moosach w Monachium. Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych doniesień – podawanych m.in. przez „Muencher Abendzeitung” – zginąć mogło nawet 15 osób. UWAGA: potwierdzono śmierć 6 osób. Co najmniej 10 jest rannych. 

Sprawcy strzelaniny wciąż nie zostali ujęci – przyznaje monachijska policja. Funkcjonariusze potwierdzają, że sprawców było prawdopodobnie trzech. Najgorsze jest to, że policjanci wprost mówią: nie wiemy, gdzie są terroryści.

W Monachium wstrzymano ruch autobusów komunikacji miejskiej i metra. Podobno jeden z zamachowców uciekł do jednej ze stacji. Ewakuowano także dworzec kolejowy w Monachium.

Policja apeluje do mieszkańców, by zostali w domach. Prosi też internautów, by nie umieszczali w sieci zdjęć i filmów z policyjnej akcji, gdyż może to pomóc zamachowcom.

UWAGA! To wideo pokazujące fragment strzelaniny przy restauracji McDonald’s ulokowanej tuż przy centrum. Jak potwierdził rzecznik monachijskiej policji – to właśnie tam zaczęła się masakra. Potem strzelanina przeniosła się do samej Olympii. 

Wokół centrum jest mnóstwo radiowozów policyjnych i karetek pogotowia. Teren został zamknięty przez służby. Z galerii handlowej wciąż wybiegają ludzie. Niektórzy mówią o ok. 30 strzałach i wielu ofiarach.

Tutaj widać ludzi uciekających z Olympii tuż po zdarzeniu:
 

fot: niezależna.pl

źródło:niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj