TWG2017 najważniejszą imprezą sportową przyszłego roku w Polsce

ministerstwo sportu.jpg

TWG2017 najważniejszą imprezą sportową przyszłego roku w Polsce. Takie jest zdanie sejmowej komisji sportu i rekraacji.

Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, a także prezesi Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego 10. Światowych Igrzysk Sportowych: Marcin Przychodny i Adam Roczek wybrali się we wtorek do Warszawy na zaproszenie sejmowej podkomisji stałej do spraw przygotowań Polski do organizacji dużych imprez sportowych o randze mistrzostw świata i Europy oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas ich trwania. Złożyli oni raport o zaawansowaniu przygotowań do The World Games 2017.

Ministra Sportu i Turystyki reprezentował sekretarz stanu Jarosław Stawiarski, a tematem spotkania było m.in. złożenie raportu ze stanu przygotowań do imprezy, która odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2017 roku we Wrocławiu, ale też w Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i Świdnicy.

Władze resortu obiecały wsparcie dla The World Games 2017 i przyjęły zaproszenie prezydenta Rafała Dutkiewicza do przyjazdu do Wrocławia na wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki (marzec-kwiecień przyszłego roku).

Przedstawiony podczas spotkania stan przygotowań do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich spotkał się z dużym uznaniem władz Podkomisji i Ministerstwa. Trzeba również pamiętać, że w dużej mierze dzięki zaangażowaniu Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego MSiT wspiera remont świdnickiego lodowiska przy ul. Śląskiej kwotą 2 mln złotych. W tamtejszej hali wielofunkcyjnej odbędzie się rywalizacja w jeździe figurowej na wrotkach i w hokeju na rolkach.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zapewniło również, że wrocławskie Igrzyska Sportów Nieolimpijskich uznaje za najważniejszą imprezę 2017 roku w Polsce.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj