Wrocław: Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach

sdm-wroclaw.jpg

Od 20 lipca rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach. Potrwają do 25 lipca. Od 26 do 31 lipca młodzi pielgrzymi z całego świata spotkają się w Krakowie.

W diecezjach organizowane są liczne spotkania, imprezy. Młodzież zakwaterowana jest głównie u rodzin. W piątek 22 lipca jest organizowane są Dzieła Miłosierdzia zaplanowane przez Parafie.

We Wrocławiu, 23 lipca w sobotę – Dzień spotkania grup z terenu całej Archidiecezji Wrocławskiej. Przejście przez „Bramę Miłosierdzia” w Katedrze Wrocławskiej i wydarzenia duchowe na Ostrowie Tumskim (planowanych jest 15 wydarzeń duchowych w kościołach i budynkach na Ostrowie Tumskim oraz na wolnym powietrzu), spotkanie z Arcybiskupem Wrocławskim i modlitwa Anioł Pański (Ostrów Tumski) – scena przed katedrą, Msza Święta w grupach językowych w wyznaczonych kościołach. Festiwal „Singing Europe” na Stadionie Miejskim z udziałem uczestników Dni w Diecezjach w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. 24 lipca 2016, niedziela – Dzień w Parafiach (podobny scenariusz we Wrocławiu i poza). Msza święta w parafii razem z rodzinami (według planu parafialnego), „MERCY FEST” (te same miejsca co w czwartek i piątek). 25 lipca 2016, poniedziałek – Dzień posłania do Krakowa. Pożegnanie gości w parafiach, przejazd grup do Trzebnicy, procesja z relikwiami św. Jadwigi i uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abp. J. Kupnego z posłaniem do Krakowa (Trzebnica, plac pielgrzymkowy), wyjazd grup do Krakowa

autor: Janusz Wolniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj