Legnica: Tydzień Samochodu Używanego

tydzien samochodu uzywanego.jpg

W poniedziałek (25 lipca) rozpoczyna się druga edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Samochodu Używanego, poświęconej bezpieczeństwu kupujących samochody w komisach i na giełdach. Miasto Legnica również bierze udział w tym przedsięwzięciu.

List intencyjny w tej sprawie podpisał prezydent Tadeusz Krzakowski, podkreślając potrzebę tworzenia warunków dla umocnienia na terenie Legnicy uczciwego biznesu motoryzacyjnego.

Tydzień Samochodu Używanego to cała gama wydarzeń, organizowanych pod hasłem „Zahamujmy nieuczciwych handlarzy”. Uczestniczyć może w nich każdy, ponieważ odbywają się w internecie. Wśród nich – premiera dwóch bezpłatnych poradników, przygotowanych przez ekspertów prawa motoryzacyjnego, w których znajdą się informacje dla kupujących i wzory bezpiecznych umów. Oprócz tego, wszyscy zainteresowani tematem, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z prawa motoryzacyjnego, a także zaczerpnąć porady prawnej, jeśli ktoś został oszukany przy zakupie samochodu.

Specjalnie dla legniczan uruchomione zostaną dwa dyżury telefoniczne:

– we wtorek (26 lipca) w godzinach 10.00–18.00 telefonicznie dyżurować będzie Oskar Możdżyń, prawnik fundacji Autotesto (organizatora Tygodnia Samochodu Używanego), który bezpłatnie udzieli porad w zakresie kupna auta używanego, zarówno od osoby fizycznej, jak i od przedsiębiorcy. Tel.: 666 984 255,

– w piątek (29 lipca) w godzinach 10.00–14.00 dyżur telefoniczny poprowadzi Agnieszka Romanowska, Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy. Odpowie na wszystkie pytania związane z zakupem używanego auta od przedsiębiorcy. Tel.: 76 7212138.

W czasie Tygodnia Samochodu Używanego rozpocznie się też zbieranie podpisów pod petycją w sprawie zmiany prawa w zakresie „cofania liczników”, co wciąż nie jest przestępstwem. Organizację akcji można nadal wspierać na portalu www.zrzutka.pl/tsu. Każdy z wspierających będzie mógł wybrać wyjątkowe nagrody, przygotowane przez Fundację Autotesto – organizatora wydarzenia. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowej stronie Tygodnia Samochodu Używanego.

źródło: legnica.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj