Wrocław: WIELKI KONCERT NA STADIONIE MIEJSKIM

singing.jpg

Projekt Singing Europe w tym roku będzie miał wyjątkową frekwencję, bo koncert na Stadionie Wrocław 23 lipca, podczas którego 1000 chórzystów z całej Europy spróbuje rozśpiewać wrocławian i gości zgromadzi nawet do 40 tysięcy widzów.

Projekt Singing Europe to pokłosie dwóch dużych programów edukacyjnych Narodowego Forum Muzyki. Najpierw był słynny w całym kraju Śpiewający Wrocław, wymyślony przez Andrzeja Kosendiaka, potem Śpiewająca Polska (próba przeszczepienia na grunt innych województw), teraz Singing Europe. A wszystko z miłości do śpiewu, bo w programach chodziło o to, by do śpiewania namówić tych, którzy dotychczas nie mieli okazji tego robić. – Śpiewać każdy może, trochę lepiej albo całkiem dobrze – przekonuje Agnieszka Franków-Żelazny, kuratorka ESK 2016 do spraw muzyki, a na co dzień chórmistrzyni, m.in. Chóru Narodowego Forum Muzyki.

Koncert 23 lipca (start o 18.00) w ramach ESK 2016 został połączony z obchodami Światowych Dni Młodzieży, a pierwszą część wieczoru wypełni występ zaproszonej specjalnie na tę okazję siostry Cristiny Scuccii, zakonnicy, który zrobiła prawdziwą furorę we włoskiej edycji „Voice of…”. Na scenie Stadionu Wrocław przez ok. godzinę zaśpiewa znane utwory muzyki rozrywkowej, którymi zachwyciła publiczność w całej Italii. W drugiej części wieczoru, po przerwie, projekt Singing Europe z udziałem 70 chórów z 8 krajów Europy (w tym z Polski), co oznacza, że na scenie będzie 1000 osób (trzon będzie stanowił Polski Narodowy Chór Młodzieżowy). Oprócz nich 100-osobowa orkiestra festiwalowa zrekrutowana z wrocławskich muzyków. A w programie 14 utworów wybranych z całej Europy, których Agnieszka Franków-Żelazny spróbuje nauczyć publiczność (ok. 25 tysięcy na trybunach). Będzie „O sole mio”, „Viva Espana”, „Ederlezi”, czy „Tańcuj, tańcuj” i „Kalinka” w aranżacjach Łukasza Bzowskiego. Publiczność będzie miała szansę zaśpiewać dzięki tekstom wyświetlanym na telebimach, a Agnieszka Franków-Żelazny i chóry nauczą nas melodii, by potem wspólnie odśpiewać wybrany fragment.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj