MKOl nie wyrzucił Rosjan za doping

doping.jpg

Mimo skandalu z dopingiem, rosyjscy sportowcy wystąpią w rozpoczynających się 5 sierpnia Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Taką decyzję podjęli dziś członkowie Komitetu Wykonawczego MKOl w szwajcarskiej Lozannie. Komitet pozostawił prawo każdej poszczególnej federacji do podjęcia decyzji o wykluczeniu sportowców z poszczególnych dyscyplin.
 
Decyzja MKOl jest odpowiedzią na rekomendację Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), aby wykluczyć wszystkich Rosjan z Igrzysk w Rio. Jak informował portalniezalezna.pl, WADA znalazła dowody na to, że ministerstwo sportu Rosji wspierało program dopingowy w rosyjskim sporcie. Pracownicy moskiewskiego laboratorium, w którym wykonywano testy, obowiązkowo musieli informować ministerstwo o każdej pozytywnej próbce. „Pracownicy laboratorium nie mieli wyboru” – twierdzi WADA. W proceder były zamieszane rosyjskiej służby specjalne.

Tymczasem już wiadomo, w Brazylii nie pojawią się jednak rosyjscy lekkoatleci. Na ich udział w Igrzyskach nie zgodziło się Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Rosja próbowała się odwołać od tej decyzji, ale bezskutecznie.

źródło: http://niezalezna.pl/83757-mkol-nie-wyrzucil-rosjan-za-doping

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj