ŚDM: Ołtarz na Błoniach gotowy na przyjazd Ojca Świętego

sdm3.jpg

Ołtarz na Błoniach, przy którym za kilka dni stanie papież Franciszek – jest gotowy. Wymaga jedynie odbioru przez służby i przyozdobienia darami natury. W niedzielę na scenie odbywała się już próba chóru i orkiestry.

W centralnej części ołtarza widoczny jest ogromny portret Jezusa Miłosiernego, a obok 32-metrowego krzyża podobizny świętych: Jana Pawła II i siostry Faustyny Kowalskiej. Dominujący kolor to biel. Koordynujący prace na Błoniach Robert Wcisło z Komitetu Organizacyjnego ŚDM zapewnia, że niemal wszystko jest zrobione.

„Jesteśmy gotowi na 97 proc. Te trzy procent to dopełnienie, mam nadzieję, formalności w postaci odbiorów, które cały czas trwają i przebiegają pomyślnie oraz końcowego wystroju ołtarza, czyli zieleni i kwiatów” – mówi Robert Wcisło.

Teren Błoni przejmą służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, a sceny postawione obok ołtarza – firmy odpowiedzialne za oprawę artystyczną Światowych Dni Młodzieży. Pierwsza, plenerowa próba 320-osobowego chóru i 80-osobowej orkiestry symfonicznej zaczęła się w niedzielę późnym popołudniem.

Przygotowania na Błoniach oceniał w niedzielę wojewoda małopolski Józef Pilch.

„Teren będzie jeszcze kontrolowany pod względem pirotechnicznym. Wszyscy zarejestrowani pielgrzymi będą w tych wyznaczonych, kolorowych sektorach. Ci, którzy przyjadą spontanicznie, będą cofani do sektorów z tyłu ze względów bezpieczeństwa” – podkreślił wojewoda.

Ołtarz ze znajdującymi się po jego lewej i prawej stronie scenami ma w sumie szerokość 145 m i głębokość ok. 30 m. Błonia zostały podzielone na blisko 40 sektorów. W sektorach dla VIP-ów ustawionych zostało 12 tys. krzeseł.

Podczas Światowych Dni Młodzieży na Błoniach zaplanowano trzy wielkie wydarzenia: we wtorek otwarcie ŚDM, w czwartek powitanie papieża Franciszka, a w piątek Drogę Krzyżową.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/sdm-oltarz-bloniach-gotowy-przyjazd-ojca-swietego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj