Legnica: Bezpłatne zajęcia samoobrony dla dzieci

Samoobrona2.jpg

Od 1 sierpnia br. pod hasłem „Bezpieczne dziecko w szkole i na podwórku” ruszają w Legnicy bezpłatne kursy samoobrony dla dzieci. Organizatorem jest Klub Sztuk Walki „Shodan”.

W zajęciach może wziąć udział – za zgodą rodziców – każde dziecko od lat ośmiu. Będą się one odbywać dwa razy w tygodniu w dwóch grupach wiekowych: 8–14 oraz 15-17 lat.

Kurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci – nauczenie ich podejmowania słusznych decyzji w stresie, rozumienia zagrożeń w różnych realnych sytuacjach życia codziennego, radzenia sobie z własnymi emocjami oraz wykorzystanie umiejętności skutecznej samoobrony. Trening prowadzony będzie w formie bezpiecznych zabaw przez doświadczonego w pracy z dziećmi trenera, instruktora karate, Krzysztofa Błońskiego.

Zajęcia w dwóch grupach treningowych, w godzinach: 17.00-18.00 i 18.00-19.00, w Gimnazjum nr 5 (ul. Chojnowska 100). Odbędzie się osiem spotkań – w poniedziałki i piątki. Na pierwsze treningi warto przyjść ze swoim dzieckiem i towarzyszyć mu, dzięki czemu łatwiej i szybciej się zaaklimatyzuje.

Kursy są bezpłatne, organizowane w ramach projektu „OdDolny Śląsk”, dofinansowanego z środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”.

Zapisy przyjmowane są na adres e-mail: shodan_legnica@wp.pl. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu: 605 392 308.

źródło: legnica.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj