Wrocław: Na ul. Konduktorskiej będzie remont – powstanie trasa rowerowa

trasa rowerowa.jpg

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na przebudowę ulicy Konduktorskiej. W planach jest poprawa nawierzchni, ale najważniejszym elementem projektu jest budowa ciągu pieszo-rowerowego.

Inwestycja składa się z dwóch części – poprawienia nawierzchni i rozbudowy ulicy umożliwiającej korzystanie z niej pieszym i rowerzystom. Spółka Wrocławskie Inwestycje wskazuje do przebudowy ulicę Konduktorska prawie na całej długości, od skrzyżowania z ul. Sygnałowa do ul. Buforowej. Z tym, że nawierzchnia przy skrzyżowaniu z Buforową była już wymieniana więc ten element nie wymaga naprawy.

Druga część projektu ma polegać na dobudowaniu za szpalerem drzew i rowem, a wiec po południowej stronie jezdni, tzw. ciągu pieszo-rowerowego. Oświetlona ścieżka dla pieszych i cyklistów jest bardzo oczekiwana ponieważ Konduktorską, zwłaszcza po zmroku, trudno bezpiecznie przejść, a w związku z rozwojem osiedli mieszkaniowych ten rodzaj ruchu jest tutaj coraz bardziej popularny.

Rozstrzygnięcia dopiero co ogłoszonego przetargu należy spodziewać się z końcem wakacji. Pierwsza, prostsza część inwestycji, czyli poprawa nawierzchni, powinna być zrealizowana jeszcze w tym roku. Ta bardziej skomplikowana w pierwszej połowie przyszłego.

źródło: wroclaw.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj