Niemiecka policja zatrzymała 15-latka, który planował zamach w swojej szkole

policja w niemczech.jpg

5-letni chłopiec został zatrzymany w swoim domu w Ludwigsburgu. Policja ustaliła, że nastolatek utrzymywał kontakt z 18-letnim Davidem Ali Sonboly, który w miniony piątek dokonał ataku w centrum handlowym w Monachium.

W domu 15-latka znaleziono m.in. chemikalia i amunicję oraz instrukcję dotyczącą tego, jak skonstruować ładunek wybuchowy. Policja ustaliła, że nastolatek utrzymywał kontakt z 18-letnim Davidem Ali Sonboly, który piątek, 22 lipca, dokonał ataku w centrum handlowym w Monachium. 

Dziennik “Bild” informuje, że nastolatek chciał przeprowadzić zamach w szkole, do której uczęszcza, ponieważ był w niej prześladowany. O tym, że to szkoła miała być miejscem ataku, świadczyć mają plany ewakuacyjne, które policja odnalazła w jego domu. Śledczy badają obecnie komputer, nośniki danych i telefon komórkowy, które należały do 15-latka.

Prokuratura poinformowała, że chłopiec nie jest imigrantem. Obecnie nastolatek przebywa w szpitalu, na oddziale psychiatrycznym.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/niemiecka-policja-zatrzymala-15-latka-ktory-planowal-zamach-w-swojej-szkole,36196.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ