Wrocław: „Historia i zabawa. To się nie wyklucza” – kolejny weekend „Lata z historią

Zapraszamy na kolejny weekend w ramach projektu „Lato z historią”. W najbliższą sobotę i niedzielę – 30 i 31 lipca – zapraszamy do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia całe rodziny, a zwłaszcza najmłodszych. W foyer WCK oraz na terenie Pergoli będą odbywały się gry i zabawy, podczas których okaże się, że historia wcale nie jest nudna.

30-31 lipca 2016 (sobota, niedziela)

Foyer, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, Pergola, wstęp wolny, godz. 10.00 – 18.00

– gra terenowa: „Wehikuł czasu” – podczas gry uczestnicy będą mieli okazję poznać rzeczywistość poszczególnych okresów historii Polski i zmierzyć się z zadaniami wymagającymi od nich: kreatywności, współpracy w grupie, spostrzegawczości, zwinności (godz. 11.00 – 12.00, 14.00 – 15.00)

– gra terenowa: „Szlakiem Wojtka” – podczas gry uczestnicy będą mieli okazję poznać historię szlaku bojowego Armii gen. Władysława Andersa na tle postaci przygód niedźwiedzia Wojtka (godz. 12.00 – 13.00, 15.00 – 16.00)

– warsztaty: terenoznawstwo (możliwość nauczenia się posługiwania kompasem, orientowania mapy, rozpoznawania kierunku północy z obserwacji środowiska naturalnego), warsztaty artystyczne (malowanie farbami i kredkami – tworzenie wspólnego dzieła na bazgrołce  – długi rysunek wykonywany przez wiele dzieci), malowanie farbkami do szkła na płytkach plexiglasu;szyfrowanie (nauka posługiwania się prostymi szyframi literowymi, nauka alfabetu Morse’a, oraz nadawania nim za pomocą sygnałów świetlnych oraz chorągiewek), pierwsza pomoc, tańce integracyjne (godz. 10.00 – 11.00, 13.00 – 14.00, 16.00 – 17.00)

Gry i zabawy będą prowadzone przez harcerzy z 66. Wrocławskiej Drużyny Harcerskiej „Psiaki”.

Przypominamy, że przez cały czas trwania „Lata z historią” w foyer WCK otwarta jest wystawa IPN „Komunizm – la belle époque. Dekada lat siedemdziesiątych XX wieku w europejskich państwach bloku sowieckiego”, a także wystawy towarzyszące: „Alexander Dubček. Polityk z ludzką twarzą”, „Vaclav Havel. Na wyciągnięcie ręki” oraz „Bułgarski plakat propagandowy z czasów totalitaryzmu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj