Ziemkiewicz: Tylko idiota stwierdzi, że w Polsce panuje faszyzm

ziemkiewicz23.jpg

„Twierdzenia, że w Polsce panuje coś podobnego do faszyzmu, może wymyślić tylko skończony idiota” – ocenił Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Twierdzenia, że w Polsce panuje coś podobnego do faszyzmu, może wymyślić tylko skończony idiota. Uważam, że panowie Stasiński i Jarosław Kurski żyją w innej rzeczywistości. Tyle razy powtarzali, że w Polsce jest faszyzm, że uwierzyli we własną propagandę” – ocenił Ziemkiewicz w rozmowie z „Super Expressem”.

„Stacja telewizyjna, która ukrywa się pod nazwą RT, jest stacją realizującą politykę informacyjną Kremla. Tak jak kiedyś Głos Ameryki realizował politykę informacyjną Ameryki, a Radio Wolna Europa realizowało politykę informacyjną CIA na Europę Środkową. W rosyjskiej propagandzie każdy wróg Rosji jest faszystą. Pomarańczowa rewolucja była rewolucją faszystów. Majdan również był rewolucją faszystów. Obecne władze Ukrainy są władzami faszystowskimi. W Russia Today twierdzi się, że Europa Środkowa – nie tylko Polska – jest regionem, w którym zwycięża faszyzm” – tak Rafał Ziemkiewicz skomentował w „Super Expressie” tekst amerykańskiego dziennikarza współpracownika telewizji Russia Today Chrisa Hedgesa, w którym nazywa polski rząd „nowymi faszystami Europy”.

„Nie wynika to z tego, że upadły amerykański dziennikarz to sobie wymyślił, tylko ktoś mu zasugerował, że taka linia redakcyjna w Russia Today obowiązuje” – dodał publicysta. Przypomniał, że Chris Hedges został wyrzucony z „The New York Times” za plagiatowanie Hemingwaya.

Amerykański dziennikarz przyznał, że podczas pisania artykułu o Polsce opierał się na informacjach przekazanych mu przez czołowych dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, Jarosława Kurskiego i Piotra Stasińskiego.

„Wielokrotnie w swojej publicystycznej praktyce obserwowałem zjawisko powstawania sekty coraz bardziej pogrążającej się w amoku. (…) Efektem tego jest totalne oderwanie się od rzeczywistości” – stwierdził publicysta.

Redaktorzy „Gazety Wyborczej” tłumaczyli się, że nie użyli słowa faszyzm w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem. „Tak się może tłumaczyć Jasiu Kowalski, że zadzwonił ktoś do niego, a on nie wiedział, kto to jest. Jednak oni cały czas w swojej gazecie piszą o tym, że w Polsce jest faszyzm, uważając, że jest to oczywista oczywistość” – odpiera argumenty redaktorów „Wyborczej” Zimkiewicz.

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że Chris Hedges, autor kłamliwego tekstu o Polsce obraca się w kręgach tzw. stukniętej lewicej, której autorytetem jest Noam Chomsky, autor szalonych wizji świata. „To są ludzie, którzy z pełnym przekonaniem potrafią twierdzić, że USA są krajem faszystowskim. U nas w Polsce również są publicyści, którzy piszą w podobny sposób jak Chris Hedges. Niektórzy amerykańscy dziennikarze potrafili napisać, że Ronald Reagan był gorszy od Hitlera” – stwierdził felietonista.

źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ziemkiewicz-tylko-skonczony-idiota-moze-twierdzic,-ze-w-polsce-panuje-faszyzm,17585526812#ixzz4FhFMoaV0

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj