Pijany pędził samochodem 124 km/h

141.jpg

Wrocławscy policjanci zatrzymali pijanego pirata drogowego. W miejscu gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 70 km/h kierujący samochodem gnał 124 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierujący ma prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drodze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując drogę krajową nr 98 na terenie gminy Długołęka zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki audi. Wideorejestrator podczas pomiaru wskazał prędkość 124 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierowca został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, ze autem kieruje 33-letni mieszkaniec Oleśnicy. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia i wskazało prawie promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowcy za popełnione przestępstwo drogowe zatrzymane zostało prawo jazdy. Sprawa ta będzie miała swój finał w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci przypominają wszystkim użytkownikom poruszającym się po drogach, aby stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

źródło: KKP 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj