Wrocławianin ukrył 1,5 tys. porcji marihuany i amfetaminy w gołąbkach

gołabki.PNG

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Bolesławca, którzy udaremnili przemyt marihuany i amfetaminy w ilości, z której można było uzyskać blisko 1,5 tys. porcji handlowych. Narkotyki, które miały trafić za granicę, ukryte były w gołąbkach. Podejrzany został zatrzymany, gdy pakował swoje bagaże do samochodu i miał już rozpocząć podróż. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku podjętych działań, udaremnili przemyt narkotyków poza granice Polski. W sprawie zatrzymano 27 – letniego mieszkańca Wrocławia. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymanie mężczyzny i przechwycenie środków odurzających było wynikiem pracy operacyjnej policjantów i ustaleń dających podejrzenie, że mężczyzna planuje dokonać przemytu środków odurzających poza granicę Polski. Do zatrzymania doszło w Bolesławcu, kiedy podejrzany zapakował swoje bagaże do samochodu i miał już rozpocząć podróż.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili bagaże podejrzewanego mężczyzny okazało się, że w pojemniku z jedzeniem są środki odurzające. Z zabezpieczonej marihuany i amfetaminy można było uzyskać blisko 1,5 tys. porcji handlowych narkotyków. Środki odurzające miały trafić poza granicę Polski.

W związku z usiłowaniem przemytu znacznej ilości środków odurzających sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Przypomnijmy, że za przemyt znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

KKP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ