Ziemkiewicz: Media III RP rozczarowane straszliwie, bo papież nic nie powiedział o TK

ziemkiewicz23.jpg

Kręgi lewicowe nie doczekały się swojego papieża i mam nadzieję, że się nie doczekają – powiedział na antenie Telewizji republika Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz komentował w programie „Chłodnym Okiem” dzisiejsze doniesienia gazet na temat Światowych Dni Młodzieży.

„Jego powaga i zaduma nieco kontrastowały z tym karnawałem, który się odbywał”

– W tabloidach najważniejszy temat to ten, że papież się potknął – zauważył. – Są spekulacje, że jest zmęczony, że może ze zdrowiem nie najlepiej. Papież, mam nadzieję, że był zmęczony, bo z taką zadumą widać było na tej uroczystości otwarcia. Albo może ma świadomość, że żyjemy w takim, a nie innym świecie. Miałem wrażenie, że jego powaga i zaduma nieco kontrastowały z tym karnawałem, który się odbywał – zwrócił uwagę publicysta.

„Franciszek jest postępowy”

– Gazety „obozu Magdalenkowego” albo salonu III RP, oczekują tylko jednego, ktokolwiek nie przyjeżdża do Polski to chcą, żeby on nas jakoś upokorzył, najlepiej ws. Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Ziemkiewicz. Dodał, że „Gazeta Wyborcza” i „gazety jej pokroju kreują papieża na pogromcą Kościoła polskiego”. – Franciszek jest postępowy, bo wiadomo jaki on jest – opowiada, jakby był wśród przyjaciół, a zapomina, że jest wśród hien z mikrofonami. I potem oni mówią, wyrywając zdanie z kontekstu, że on mówi „bądźcie homoseksualistami”, „przyjmujcie uchodźców” – zauważył. 

„No właśnie, ale co mówił o uchodźcach?”

– Nadęte, ogromnie napompowane, że papież mówił o uchodźcach. No właśnie, ale co mówił o uchodźcach? Przede wszystkim mówił o uchodźcach, czyli o ludziach, którzy uciekają przed wojną, przed głodem, a nie o imigrantach, którzy dają pieniądze mafii, a potem w tym kraju, do których ściągną rodzinę, zrobi się w tym kraju porządki właściwe w imieniu „Allahu Akbar”, bo właśnie tak to wygląda – wyjaśnił publicysta.

„Kręgi lewicowe nie doczekały się swojego papieża”

– Media III RP rozczarowane straszliwie, bo papież nic nie powiedział o TK. Kręgi lewicowe nie doczekały się swojego papieża i mam nadzieję, że się nie doczekają – dodał Ziemkiewicz. 

źródło: http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-media-iii-rp-rozczarowane-straszliwie-bo-papiez-nic-nie-powiedzial-o-tk,36212.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj