Wrocławianin zamierza przejechać rowerem Polskę – z południa na północ w linii prostej

Marcin korzonek.jpg

Wrocławski podróżnik rowerowy, Marcin Korzonek po raz kolejny wsiada na rower. Tym razem chce przejechać Polskę w linii prostej od południa do północy. Sprawdź, co czeka go po drodze.

Polska Prosto Rowerem 2016 to projekt Marcina Jakuba Korzonka z Wrocławia, którego celem jest przejechanie na rowerze Polski w linii prostej z południa na północ wzdłuż południka 18.10. Na wyznaczonej, okolo 600 kilometrowej trasie, znajduje się 11 rzek (w tym Odra, Wisła, Warta i Noteć), 11 jezior (w tym Jezioro Turawskie), lasy, pola, bagna i tereny podmokłe. W jej pokonaniu pomoże mu specjalny rower typu fatbike, na olbrzymich oponach o szerokości prawie 12 cm (4,7″), ponton z wiosłami, którym przeprawi się przez rzeki i jeziora oraz dmuchane koło, na którym będzie holowal swój rower.

Energie będzie czerpał z ładowarki słonecznej. Ponieważ sprzęt pływający zajmuje sporo miejsca zabiera tylko minimalna ilość bagażu – po jednej sztuce ubrania, mikroskopijny namiot oraz sprzęt fotograficzny i nawigacyjny. Polskę chce przejechać sam, bez wsparcia ani pomocy z zewnątrz.

Losy Marcina będzie mógł każdy sprawdzić na stronie internetowej wyprawy Polska Prosto Rowerem 2016. Podróżnik zabiera ze sobą lokalizator satelitarny SPOT, który będzie wysyłał na serwer co kilka minut jego pozycję. Wszyscy będą mogli sprawdzić na mapie Google gdzie aktualnie znajduje się rowerzysta.

Swoją wyprawę poprzedził treningiem, podczas którego w ciągu trzech dni przejechał 600 km – pierwszego dnia 100km, drugiego 200km, a trzeciego 300km.

Wyprawa rusza 1 sierpnia 2016 roku. 30 lipca jest planowane spotkanie i oficjalna prezentacja wyprawy w Sky Tower w ramach festiwalu rowerowego Sky Bike o godzinie 16:00

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj