Porozumienie Jastrzębskiej Spółka Węglowej upływa 31 sierpnia 2016

kopalnia.png

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła z obligatariuszami drugie już porozumienie ws. przesunięcia terminu uzgodnienia umowy restrukturyzacyjnej. Jego termin ustalono na 31 sierpnia br.

Zgodnie z pierwotną umową o dalszej współpracy JSW z instytucjami finansowymi, termin uzgodnienia umowy restrukturyzacyjnej ustalono na koniec czerwca br. W końcu czerwca termin ten został przesunięty na koniec lipca.

JSW poinformowała jednak, że zawarła kolejny aneks do umowy z obligatariuszami – PZU SA, PZU Życie SA, BGK i PKO BP SA.

Jest szansa na to, by polskie górnictwo rozwijało się – ocenia Kazimierz Grajcarek, przew. Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ

“Solidarność”.

– Te potężne problemy wskazują na to, że to nie tylko sprawa górnictwa i węgla, ale przede wszystkim ludzi i ich miejsc pracy, ich wynagrodzenia i utrzymania rodzin. To jest istotą rzeczy, istotą pracy. Nieźle to wygląda na początek. Panowie mają jeszcze czas, żeby przestawić sprawę bankom, banki też muszą jakoś inaczej podejść do sprawy, bo na razie ich stanowisko jest zbyt twarde. Oczywiście, że za politykę banków w dużej mierze odpowiadają decyzje polityczne Unii Europejskiej, która właściwie kasuje całe górnictwo węgla kamiennego w Europie – mówi Kazimierz Grajcarek.

18 lipca zarząd spółki, w obecności ministra i wiceministra energii, przedstawił założenia programu naprawczego JSW stronie społecznej.

Dotyczy on m.in. planowanych w kopalniach inwestycji, które mają zwiększyć udział w produkcji osiągającego wyższe ceny węgla koksowego – docelowo ma on stanowić 80 proc. w strukturze wydobycia.

foto: youtube

źródło:http://www.radiomaryja.pl/informacje/drugie-porozumienie-jsw-obligatariuszami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj