Wrocław: Ciągnikiem rolniczym z prasą do słomy jechał po autostradzie – przez nawigacje

traktor i auto.jpg

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, pełniąc służbę na autostradzie A-4, zatrzymali mężczyznę, który wbrew obowiązującym przepisom jechał autostradą ciągnikiem rolniczym, ciągnąc jednocześnie prasę do słomy. Kierujący tłumaczył się, że na autostradę poprowadziła go nawigacja.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 na 151 kilometrze autostrady w kierunku na Zgorzelec. Policjanci patrolując trasę zauważyli poruszający się prawym pasem ruchu ciągnik rolniczy. Kierujący pojazdem poruszał się wolno, ciągnąc za sobą dodatkowo prasę do słomy. Mężczyzna jechał tak, że całą szerokością zestawu zajmował półtora pasa ruchu, co stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd. Kierującym okazał się 19 – letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna tłumaczył się, że na autostradę poprowadziła go nawigacja. Kierujący został ukarany mandatem karnym, a następnie funkcjonariusze przy wsparciu policjantów na motorach doprowadzili go bezpiecznie do najbliższego zjazdu.

Przypomnijmy, że ciągnikiem rolniczym nie można wjeżdżać na autostrady i drogi ekspresowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj