Wrocław: Będzie remont kamienicy Wyspa Słodowa 7

wyspa 7.jpg

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na remont kamienicy Wyspa Słodowa 7 wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Początek prac planowany jest na jesień bieżącego roku.

Zakres robót obejmuje przebudowę i remont kamienicy z oficyną i zagospodarowanie terenu. Jednak forma architektoniczna kamienicy wraz z oficyną nie zostanie zmieniona.
– W budynku oficyny nieużytkowe poddasze sytanie się odnowioną kondygnacją. Dach ma zamienić się w taras widokowy, wykończony płytami betonowymi, z możliwością usytuowania tam ławek, stolików i donic z krzewami. Na wschodniej połaci dachowej kamienicy odtworzone zostaną cztery wieżyczki o konstrukcji drewnianej, wykończone gontem blaszanym nawiązującym do pokrycia dachu – wyliczają pracownicy WIM. 

W zakresie robót uwzględniono również pozostawienie istniejącej historycznej klatki schodowej – w obecnej lokalizacji, z uwzględnieniem renowacji wszystkich oryginalnych elementów. 

Teren strefy podwórza ma funkcjonować jako otwarty, uporządkowany, ogólnodostępny, na którym wydziela się plac wielofunkcyjny przed budynkiem, o nawierzchni żwirowo-gliniastej, przeznaczony do organizowania różnych imprez okolicznościowych.

W strefie  wejściowej  (zachodniej) wykonana zostanie  nawierzchnia terenu z kostki brukowej, płyt granitowych i płyt betonowych, pojawi się tam również zieleń. Place i ciągi piesze zapewnią połączenie z istniejącym układem funkcjonalnym i komunikacyjnym całej Wyspy Słodowej. 

W ramach przebudowy budynku kamienicy z oficyną zapewniona zostanie dostępność dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku od strony wschodniej, jak i zachodniej umożliwi  wygodny wjazd wózkiem inwalidzkim. Obiekt wyposażony będzie w windę, obsługującą wszystkie kondygnacje budynku. Przejście z budynku kamienicy do części oficyny odbywać się będzie na tym samym poziomie. 

Przetarg  na wybór wykonawcy robót właśnie został  ogłoszony. Realizację prac szacuje się na 12 miesięcy. Planowane rozpoczęcie – październik 2016 r. 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ