XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016

olimpiada (1).jpg

W czwartek, 4.08, o godz. 9.30 na wrocławskim Stadionie Olimpijskim rozpocznie się rywalizacja lekkoatletów. Tego samego dnia o godz. 16.30 nastąpi uroczyste otwarcie, w piątek zmagania w godzinach 9-19, a w sobotę – w godz. 9.18.30. Wstęp wolny.

Czas na królową sportu. Czy rywalizacja w lekkiej atletyce, wioślarstwie i kajakarstwie slalomowym – nomen omen – wpłynie na czołówkę klasyfikacji generalnej województw XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Dolny 2016?

Zaprezentują się m.in. wszyscy medaliści lipcowych (14-17) ME juniorów młodszych, które odbyły się w Tbilisi. Po złoto sięgnął tam chodziarz Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), po srebro Karolina Łozowska (Podlasie Białystok i żeńska sztafeta szwedzka (100, 200, 300 i 400 m), a po brąz sprinterka Klaudia Adamek (Gwardia Piła, 100 m) i męska sztafeta szwedzka z Dolnoślązakiem Damianem Sztejkowskim (LKS Polkowice).

– Indywidualnie Damian Sztejkowski był w Gruzji szósty na setkę, a teraz wystąpi w roli głównego faworyta do złota. Gdy chodzi o starty innych Dolnoślązaków, 14. miejsce zajął w Tbilisi Mateusz Tofil (skok wzwyż), a 11. Dominika Kwaszcz (skok w dal, oboje Bolesłavia Bolesławiec). W sumie rozegrane zostaną na Stadionie Olimpijskim wszystkie 42 konkurencje z programu olimpijskiego, z rzutem młotem włącznie – mówi nam Paweł Olszański, były czterystumetrowiec, a obecnie ekspert PZLA ds. kształcenia i współzawodnictwa sportowego. Zatem zobaczymy we Wrocławiu całą krajową czołówkę do lat 17.

Od piątku do niedzieli wiele medali zostanie także wyłowionych z wody. W Kruszwicy rywalizować będą wioślarze, a w Leśnej na Dolnym Śląsku kajakarze slalomowi. W pięknej scenerii nieopodal zamku Czocha pięć turbin wyprodukuje strumień wody o prędkości 15 m/s. – Praca czterech turbin to minimum. By jednak kamienie nie wystawały z wody i wszystko odbyło się profesjonalnie, uruchomimy ich pięć. Nasza współpraca w tym względzie z Tauronem jest już długa i bezproblemowa – zapewnia Artur Fabijański z biura zawodów.   

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj