Jadąc bez uprawnień, chcąc uniknąć kontroli drogowej, najechał na policjantów

Policja - napis.jpg

Tymczasowy areszt na 3 miesiące, zastosował sąd wobec mężczyzny zatrzymanego przez lubańskich policjantów, a podejrzanego o to, że chcąc uniknąć kontroli drogowej i odjechać z miejsca zdarzenia, cofając autem świadomie najechał na interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany w związku z tym, że kierował pojazdem mimo cofniętych uprawnień. 

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec zatrzymanego przez lubańskich policjantów 45 – letniego mieszkańca tego powiatu, który jest podejrzany o kierowanie pojazdem mimo cofnięcia uprawnień i użycie przemocy wobec interweniujących funkcjonariuszy, w celu uniknięcia zatrzymania. 

Do zdarzenia doszło w Lubaniu podczas podjętej przez policjantów kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Golf. Mężczyzna mimo cofnięcia wcześniej uprawnień, kierował pojazdem, nie stosując się do decyzji właściwego organu, czym popełnił przestępstwo.

Chcąc uniknąć zatrzymania, podejrzany ruszył nagle cofając i celowo najechał na funkcjonariuszy popełniając kolejne przestępstwo. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał zarzuty o przestępstwa, za które grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd, który już po zapoznaniu się z materiałami, na wniosek policji i prokuratury, tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

źródło: KP Lubań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj