Wrocław: Nowoczesna posądza PiS o plagiat. PiS: Nie róbcie sobie PR, trzeba było złożyć projekt

nowoczesna 23.jpg

Dzisiaj radni miejscy z klubu PiS przedstawili projekt uchwały znoszącej opłatę targową we Wrocławiu. W ten sposób chcą wesprzeć lokalną przedsiębiorczość. Skrytykowali również radnych z Nowoczesnej, którzy zamiast złożyć projekt uchwały, „biegają po targowiskach zbierając pod nim podpisy”. To zwykły PR, robienie teatrzyku a nie praca dla mieszkańców – krytykowali radni z PiS.

Nowoczesna wydała już oświadczenie. „Najważniejsze są rozmowy o potrzebach i problemach” – twierdzi Piotr Uhle. Odpowiada mu radny dr Krystian Mieszkała: „Dlaczego kiedy byliście w PO, nie prowadziliście konsultacji przed uchwaleniem podwyżek podatków i opłat za wodę? Byliście wtedy innymi ludźmi? – Dopytuje.

 
Tuż po konferencji prasowej z udziałem lokalnych polityków PiS i złożeniu projektu uchwały w radzie miejskiej, Klub Nowoczesna wydał oświadczenie.
Piotr Uhle z Nowoczesnej podkreślił, że Klub nie kończy z akcją zbierania podpisów, a radnym PiS, po prostu brakuje pomysłów na własne uchwały.
 

Najważniejsze są rozmowy o potrzebach i problemach wrocławskiego biznesu. Te rozmowy będą podstawą do budowania dalszej polityki Klubu Radnych Nowoczesna w zakresie rozwoju handlu we Wrocławiu – napisał w oświadczeniu Piotr Uhle.

Oświadczenie Nowoczesnej komentuje radny PiS dr Krystian Mieszkała.
 

Klub Nowoczesna nie złożył jak dotąd projektu uchwały w radzie miejskiej. Z oświadczenia wynika zatem pewien paradoks – projekt PiS jest kopią projektu, którego po prostu nie ma – komentuje dr Krystian Mieszkała. – Nowoczesna postawiła na budowanie wizerunku zamiast na pracę na rzecz mieszkańców. Konsultacje społeczne akurat w tej sprawie są zbędne, bo byłoby przynajmniej dziwne, gdyby wrocławski kupiec chciał protestować przeciwko zniesieniu wymierzonej w niego opłaty. A gdyby chciał płacić, może robić to przecież w formie darowizny. Warto zapytać, dlaczego radni Nowoczesnej, którzy wcześniej reprezentowali Platformę Obywatelską nie przeprowadzili konsultacji społecznych, gdy głosowano za podwyżkami chociażby opłat za wodę czy podatków. Czy wtedy byli innymi ludźmi? – Dopytuje dr Krystian Mieszkała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj