Policjanci z Dzierżoniowa zlikwidowali plantację konopi indyjskich

policja_5_1.jpg

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany, podejrzany o prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Policjanci z Dzierżoniowa ujawnili ponad 200 krzewów w różnych fazach wzrostu oraz sprzęt do prowadzenia takiej uprawy m. in. instalację do nawadniania i doświetlania.  Z zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 23 tysiące porcji handlowych narkotyku. Za popełnione przestępstwo grozi kara na czas nie krótszy niż 3 lata. 

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Dzierżoniowie zajmujący się przestępczością narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Zlikwidowana uprawa znajdowała się  na terenie nieczynnych już zakładów przemysłowych powiatu dzierżoniowskiego. Do tego celu wykorzystane zostały dwa pomieszczenia jednej z hal produkcyjnych. Pomieszczenia, w których odbywała się uprawa marihuany, posiadały systemy nagrzewania, nawadniania oraz instalację oświetleniową  sterowaną wyłącznikami czasowymi.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili 214 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz wysuszone już rośliny. Ponadto zabezpieczony został sprzęt do prowadzenia takiej uprawy m. in. sterowniki i elementy oświetleniowe. Jak ocenili policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 23 tysiące porcji handlowych narkotyku. 

Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających za co grozi kara na czas nie krótszy niż 3 lata. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Dzierżoniów  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj