„Kat” zniknął z grobu Bieruta. Umyła go szefowa Komunistycznej Młodzieży Polskiej

bierut grob.jpg
Wczoraj pisaliśmy, że z grobu Bieruta zniknął napis „Kat”, który ktoś namalował w dniu obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Reporter TVN 24, który poinformował o sprawie relacjonował wówczas, że grób umyła anonimowa kobieta, która „nie kryje mocno lewicowych poglądów”. Dziś wiemy już, kim była „anonimowa 28-latka”.
 

Dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski ujawnił, że 28-latką, która umyła grób Bieruta jest Ludmiła Dobrzyniecka, szefowa Komunistycznej Młodzieży Polskiej, a zarazem skarbniczka prorosyjskiej partii „Zmiana”.

aass

Grób Bolesława Bieruta, działacza komunistycznego i agenta NKWD, znajduje się na Wojskowych Powązkach. W poniedziałek wieczorem, w dniu obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, umieszczono na nim napis „KAT” i namalowano czerwoną gwiazdę. W związku ze sprawą policja zatrzymała dwie osoby; 49-letnią Monikę S. i 24-letniego Janusza W., przy których znaleziono czerwony spray. Po interwencji Zbigniewa Ziobry zatrzymanych zwolniono z aresztu. 

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj