Zgorzelec: otyły pancjet skarży się na lekarzy

otylosc_.jpg

Jak podaje Radio Wrocław ludzie z prowincji pozbawiani są opieki zdrowotnej. Zbulwersowany radiosłuchacz z Wołowa poskarżył się na lekarzy Powiatowego Szpitala w Zgorzelcu. Pojechał tam na planowany zabieg wycięcia migdałów. Jednak ze względu na tuszę, musiał opuścić szpital. Według relacji pacjenta ordynator powiedział, że „…ważę 150 kilogramów, a ich łóżko może udźwignąć maksymalnie 140 kg…”.

„Nie wolno ze względu na tuszę traktować człowieka jak śmiecia – powiedział słuchacz, straciłem czas, koszty paliwa a szpitala to nic nie obchodzi- żalił się pacjent.

Zapytany Dariusz Zatoński Ordynator Szpitala stwierdził, że „…nie chodziło o brak odpowiedniego łóżka, a tuszę i wymiary pacjenta. Między innymi otyłość szyjna niesie w czasie operacji poważne zagrożenie i dla dobra pacjenta odesłałem go do Wrocławia – powiedział ordynator.

Cała historia dotyczy wielu pacjentów i można zgodzić się z decyzją ordynatora. Jednak to, że chorzy są z nadwagą – i powiatowe szpitale mogą nie podołać w pewnych zabiegach czy operacjach to przecież -widać gołym okiem przy wizytach. Czy nie lepiej kierować od razu tam gdzie udzielą fachowej pomocy?!

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj