Profesor Langer odszedł bez wyjaśnień. Co dzieje się w sztandarowym pomyśle prezydenta Dutkiewicza ?

EIT.png

Kto ponosi odpowiedzialność za decyzje? Jak sformułowane są kontakty z kadrą zarządzającą we Wrocławskim Centrum Badań EIT+? Wiele pytań rodzi się w kontekście informacji podanej przez Radio Wrocław.

Prof. Jerzy Langer twórca  centrum zrezygnował z funkcji prezesa. Za cztery miesiące minąłby czwarty rok prowadzenia instytucji. Zarząd opuścił również Krzysztof Sachs, odpowiedzialny za komercjalizację projektów badawczych. W tym celu przeszedł z Ernst&Young do EIT+. Co dzieje się w sztandarowym wrocławskim parku technologicznym? O co chodzi kadrze zarządzającej, samorządowi, wreszcie samemu byłemu prezesowi? Czy podatnicy, żywo zainteresowani swoją małą ojczyzną, nie mają prawa do wyjaśnień?

Rezygnacja Profesora jest zaskakującą, ponieważ jeszcze kilka tygodni temu na portalu Radia Wrocław mówił: „Polsce, by mogła dorównać do poziomu europejskiego, brakuje blisko 100 tys pracowników w sektorze badań i rozwoju. Właśnie dla nich tworzone są takie cuda jak wrocławskie EIT+. (…) I to naprawdę miejsce wspaniałe, jakich niewiele w Europie”. 

Nowym prezesem spółki została dotychczasowa wiceprezes Katarzyna Dorywała. Zarząd, decyzją rady nadzorczej, jest jednoosobowy.

 

Małgorzata Paw

źródło: radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj