Jak podaje Radio Wrocław, w przyszły wtorek na 65 km trasy kolejowej relacji Wrocław-Wałbrzych rozpoczną się prace wydobywcze. Poszukiwacze, którzy zgłosili znalezisko mają wszystkie niezbędne pozwolenia
Piotr Koper i Andreas Richter zaangażowali specjalistów z różnych dziedzin. Są wśród nich m.in. geolodzy, archeolodzy, saperzy i chemicy. – Musimy przekopać 3,5 tysiąca metrów sześciennych nasypu i chcemy to zrobić w ciągu około 10 dni – zapowiada Piotr Koper.
Cały przebieg prac będzie relacjonowała prywatna ekipa telewizyjna a materiały mają być udostępniane odpłatnie
Będą organizowane konferencje prasowe dla dziennikarzy. Oczywiście te materiały będą do nabycia. Jest to przedsięwzięcie w 100 proc. prywatne. To jest firma XYZ, spółka reprezentowana przez pana Richtera i Kopra – mówił w radiu Wrocław rzecznik ekipy Andrzej Gaik, który jest także przewodnikiem po zamku Książ.
Złoty Pociąg to nasz narodowy hit. Czy to nowy pomysł na biznes, który może przynieść niezły dochód?
Będziemy informować czytelników portalu wdolnymslasku.com co w wałbrzyskiem piszczy.
źródło: radio Wrocław