Ważny jest zrównoważony rozwój Polski

pobrane.jpg

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z samorządowcami oraz przedsiębiorcami z Opolszczyzny. Podczas wizyty w regionie, przedstawił założenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w kontekście wizji rozwoju województwa i jego stolicy.

W czasie spotkania z samorządowcami wicepremier Morawiecki podkreślał, jak ważny jest zrównoważony rozwój Polski. „Chcemy przesunąć część środków na infrastrukturę, na rozwój, do ośrodków słabszych. (…) W ten sposób chcemy też podejść do naszej mapy dróg i kolei”  – wskazał.

Wśród inwestycji potrzebnych Opolszczyźnie wymienił m.in. Odrzańską Drogę Wodną.

Wicepremier przedstawił instrumenty i działania dla firm. Podkreślił jak istotna jest eliminacja regulacyjnych i biurokratycznych barier w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Temu służyć  będzie Konstytucja dla biznesu, nowelizacja prawa zamówień publicznych, pakiet 100 usprawnień dla biznesu.

Wicepremier w Opolu zapewnił również o wsparciu rządu dla inwestycji realizowanych przez Polską Grupę Energetyczną (PGE). Jedną z nich jest budowa elektrowni Opole – największe obecnie przedsięwzięcie w polskiej energetyce. Po uruchomieniu nowych bloków w 2019 r. moc elektrowni wyniesie ponad 3,3 tys. megawatów czyli prawie 8 proc. obecnego zapotrzebowania w kraju. Dobiegł już końca zasadniczy etap budowy konstrukcji. Rozpoczął się etap instalacji technologii, urządzeń i podzespołów.

autor: Janusz Wolniak

foto Janusz Wolniak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj