Wrocław: „Zapomniane Miasto” – cykl 12 koncertów na 12 niezwykłych estradach

zapomniane 1.jpg

„Zapomniane Miasto” to cykl 12 koncertów na 12 niezwykłych estradach – na klatkach schodowych oraz w podwórkach wrocławskich kamienic, na zabytkowych dworcach kolejowych i skwerach.

Dawna kamienica Sachsów, która będzie dziesiątym przystankiem naszego cyklu, była jednym z pomników XIX-wiecznego Breslau, prawdziwą demonstracją bogactwa: monumentalne schody, amfilada sal, wykusze, stiuki na ścianach, klatki schodowe dla służby. W kamienicy mieściły się sklepy, dom aukcyjny oraz Café Fahrig, najsłynniejsza kawiarnia wiedeńska Wrocławia. Bywali tu pisarze, dziennikarze, malarze, krytycy literaccy.

W Zapomnianym Mieście na harfie zagra Malwina Lipiec – doktor sztuk muzycznych. Artystka jest muzykiem solistą NFM Filharmonii Wrocławskiej, ponadto prowadzi klasę harfy na AM we Wrocławiu,. Jest laureatką krakowskiej nagrody „Wirtuoz 2007” oraz wielu stypendiów artystycznych. Koncertuje jako solistka oraz kameralistka, współpracując z takimi artystami, jak K. Danczowska, K. Moszyński, Ł. Długosz, A. Pehlken, D. Tchaoussoglou, J. Krzeszowiec, A. Rozmysłowicz
UWAGA!
W związku z wyjątkowym zainteresowaniem cyklem, a także faktem, że liczba miejsc jest ograniczona, następny koncert odbędzie się dwukrotnie! Zagramy dla Państwa po raz pierwszy o godzinie 18:00, a po raz drugi o 19:00.

W kolejnych wyjątkowych przestrzeniach występują wirtuozi różnych instrumentów. Jeden koncert to trwający około czterdziestu minut występ jednego lub kilku muzyków. Za każdym razem estrada jest jedyna w swoim rodzaju. To podwórka i wnętrza secesyjnych kamienic, przestrzenie poprzemysłowe, dworce kolejowe lub zabytkowe skwery.

Każdy z artystów zaprezentuje jedną z dwunastu części cyklu „Tierkreis” („Znaki zodiaku”) Karlheinza Stockhausena, należącego do najwybitniejszych awangardowych kompozytorów XX w.

Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest bezpłatny.

Do zobaczenia 14 sierpnia w Dawnej kamienicy Sachsów przy ulicy Świdnickiej 36 we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy.

Program koncertów w cyklu „Zapomniane Miasto”:

14 sierpnia 2016 r. – godz. 18.00 i 19.00
ul. Świdnicka 36
Malwina Lipiec – harfa

21 sierpnia 2016 r. – godz. 18.00 i 19.00
ul. Skargi 20
Władysław Kosendiak – saksofon

28 sierpnia 2016 r. – godz. 18.00
KS Gwardia, ul. Krupnicza 15
Janusz Prusinowski Kompania

After party – potańcówka oberkowa:
28 sierpnia 2016 r. – godz. 19.30
Mleczarnia, ul. Włodkowica 5
Janusz Prusinowski Kompania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj