Dolny Śląsk: Czy powstanie przeprawa mostowa na Nysy Łużyckiej ?

konfa nysa.jpg

Przeznaczony dla turystów Most Trójstyku ma połączyć trzy kraje: Czechy, Polskę i Niemcy. Wczoraj Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego był w tej sprawie na spotkaniu w Libercu. Razem z Martinem Půta, Hetmanem Kraju Liberackiego, Thomasem Zenkerem, Burmistrzem Miasta Zittau, Pavelem Farským, Wiceburmistrzem Miasta Hrádek nad Nisou, Andrzejem Grzmielewiczem, Burmistrzem Bogatyni oraz Dominikiem Matelskim, Wiceburmistrzem Bogatyni ds. inwestycji, rozmawiał o budowie przeprawy, która będzie służyła turystom i rowerzystom. Ma to być również symbol międzynarodowej integracji.

– Wszyscy jesteśmy zgodni, co do budowy mostu. Niestety jest problem prawny z dotacją na jej realizację. Nie spoczywamy jednak na laurach, uzgodniliśmy że powołamy zespół, który znajdzie rozwiązanie, by Most Trójstyku mógł powstać – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Realizację inicjatywy komplikują rozbieżne systemy prawne trzech krajów. Inicjatorzy muszą opracować stosowne porozumienie regulujące zasady współpracy przy tym projekcie.

Planowany most jest rodzajem ścieżki rowerowej, ulokowanej na samym styku trzech granic. Będzie uzupełnieniem mostu istniejącego od 2013 roku. Koszt realizacji inwestycji to ok. 5 mln zł.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj