Na co rodzice wydają pieniądze z „Rodzina 500 plus”? Są wyniki najnowszych badań

500 plus1.jpg

Badanie „Sytuacja na rynku consumer finance”, zrealizowane zostało przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarki SGH.

Badanym zadano trzy pytania: o to, czy otrzymują świadczenia z programu „Rodzina 500 plus”, na co wydają środki z rządowego programu i na co zamierzają wydawać te pieniądze w przyszłości?

Kto korzysta z programu „Rodzina 500 plus”?

Na pierwsze pytanie twierdząco odpowiedziało 21,8 proc. badanych gospodarstw domowych. Większość to rodzice w wieku 30-49 lat (55,3 proc.), w wieku do 29 lat, świadczenie przyjmuje 37,6 proc. rodziców, najmniejszy procent to rodzice w wieku 50-64 lata (5,3 proc.).

Badanie wskazuje także, że ze środków z programu „Rodzina 500 plus” korzysta niemal połowa gospodarstw domowych, których dochody to poniżej 1 tys. zł na osobę, a 13 proc. tych, w których dochody wynoszą 1 400 zł lub więcej.

Na co rodziny wydają środki z programu?

Badanie potwierdziło, że największa część rodzin, wydaje pieniądze z rządowego programu na podstawowe artykuły. 

42,6 proc. badanych środki z „Rodzina 500 plus” na żywność i ubrania, 34,2 proc. wydaje pieniądze na pokrycie opłat związanych z przedszkolem, a 32 proc. na edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Na co wydadzą środki w przyszłości?

Gospodarstwa domowe deklarują, że w przyszłości chcą zwiększyć wydatki na edukację oraz opłaty związane z przedszkolem i szkołą. W każdej z tych grup jest ponad 40 proc. rodzin. Badane rodziny przyznają, że mniejszą część środków z programu „Rodzina 500 plus” przeznaczać będą na żywność i ubiór – mniej niż 40 proc. gospodarstw.

f

źródło: http://telewizjarepublika.pl/na-co-rodzice-wydaja-pieniadze-z-quotrodzina-500-plusquot-sa-wyniki-najnowszych-badan,36632.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj