V Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2016

Plener V z bazylika maly.jpg

12 artystów z Polski, Ukrainy i Niemiec weźmie udział w V Międzynarodowym Plenerze Plastycznym Trzebnica 2016 w dniach 20-29 sierpnia.

-Trzebnica dumna jest z Międzynarodowego Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej. Szczyci się Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Kameralnej i Organowej. Międzynarodowy Plener Plastyczny jest najmłodszą cykliczną inicjatywą kulturalną, po raz pierwszy odbył się w 2012 roku – informuje o. Bogdan Giemza SDS. – Doświadczenia z  poprzednich plenerów, jak również opinie uczestników i innych osób, zachęcają do kontynuacji tej inicjatywy, ważnej dla promocji sztuki i integracji środowisk.

Organizatorami tegorocznego pleneru są: Dom zakonny Salwatorianów w Trzebnicy, Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Gmina Trzebnica i Hotel Trzebnica

W tegorocznym plenerze weźmie udział 12 uczestników z Polski i Ukrainy ,  posługujący się różnorodną techniką. Będzie to więc malarstwo, obrazy w metalu, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, grafika.

Wernisaż (razem z festynem parafialnym Bartłomiejki): 28 sierpnia (niedziela), godz. 17.00

♦ prezentowane są wtedy prace artystów, istnieje wtedy możliwość zakupienia prac.

Wystawy poplenerowe

♦ Wzorem ub. lat przewidziane są wystawy poplenerowe w okresie po zakończeniu pleneru w Urzędzie Gminy Trzebnica, w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy i w Hotelu Trzebnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj