Wrocław: utrudnienia w komunikacji

korki w miescie.jpg

Już 14 sierpnia na ulicach Wrocławia odbędzie się kolejna edycja największego w Polsce miejskiego wyścigu kolarskiego – ŠKODA Wrocław Bike Challenge. Na kilku dystansach rywalizować będą rowerzyści w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania – od 3-letnich fanów dwóch kółek do sportowców amatorów. Dwa tysiące zawodników na ulicach spowoduje liczne zmiany organizacji ruchu. Kierowcy muszą tego dnia liczyć się z utrudnieniami. 

Trasy przejazdu 

1.

Peleton pojedzie spod stadionu, aleją Śląską i ulicą Pilczycką do mostu Milenijnego. Następnie ulicą Nowaka- Jeziorańskiego przez rondo Wiesława Kielara zawodnicy skręcą w lewo w ulicę Pełczyńską. Później długi fragment drogą 342 aż do Obornik Śląskich, przez Szewce, Pęgów i Golędzinów. Za Obornikami Śląskimi rozpoczyna się pętla, którą rowerzyści objadą dwukrotnie. Trasa skręca w prawo i prowadzi drogą 342 do Wielkiej Lipy, a dalej do Osolina, Bagna, Godzięcina i drogą 340 przez Bukowice i Rościsławice z powrotem do Obornik Śląskich. Dalej ponownie drogą 342 w kierunku Stadionu Wrocław, ulicą Pełczyńską, Nowaka-Jeziorańskiego i Pilczycką.

2.

Ten dystans rozpoczyna się w okolicach stadionu, dalej aleją Śląską i ulicą Pilczycką do mostu Milenijnego.  Następnie ulicą Nowaka-Jeziorańskiego, przez Wiesława Kielara i w lewo w ulicę Pełczyńską. Później długi fragment drogą 342 aż do Obornik Śląskich, przez Szewce, Pęgów i Golędzinów. W Obornikach Śląskich zawodnicy zrobią nawrót na rondzie (skrzyżowanie dróg 342 i 340) i wrócą tą samą trasą aż do ulicy Pełczyńskiej i w prawo ulicami Nowaka-Jeziorańskiego, Pilczycką pod stadion.

3.

Zawodnicy wyruszą spod stadionu i pojadą aleją Śląską w prawo w Pilczycką. Następnie w prawo w kierunku mostu Milenijnego i ulicą Nowaka – Jeziorańskiego prosto do Ronda Wiesława Kielara. Tam peleton robi nawrót i wraca tą samą trasą pod stadion.

4.

5 kilometrów KIDS Challenge – trasa dla najmłodszych. Ten dystans przebiega na terenie wokół Stadionu Wrocław. Najmłodsi zawodnicy nie będą korzystali z ulic publicznych.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj